Jaki wybrać projekt kuchni do nowego mieszkania?

Jeśli chcesz mieć ładną, urządzoną według najświeższych trendów kuchnię, to ten artykuł jest dla Ciebie. Wiadomo, że to, co modne, jest urządzone na styl nowoczesny. No ale czym właśnie charakteryzuje się ten styl nowoczesny, mając na myśli projekty kuchni? Przede wszystkim funkcjonalność i estetyka. Ważne jest, by to, co wypełnia ściany kuchni stwarzało taki klimat, że będziemy chcieli w niej przesiadywać.

Najnowszy trend przypada na projektowane włoskim stylem wyspy w samym centrum pomieszczenia kuchennego. Szafki o ciemnych korpusach w połączeniu z jasnością lakierowanych frontów to coś, co obecnie jest na topie. Nie uwzględnia się do tego stylu chromowanych czy aluminiowych akcentów, za to blaty o sporej grubości, o naturalnej strukturze kamienia i kolorystyce są jak najbardziej preferowane.

Coraz częściej studia kuchenne wkraczają z projektami, gdzie główną rolę odgrywa oświetlenie. Jest to bardzo funkcjonalny a zarazem dekoracyjny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Popularne, cieszące się uznaniem obecnej mody, wizytówką wystaw meblowych, są wykonane na włoski fason meble kuchenne, w którym przeważają nietypowe i innowacyjne rozwiązania oraz modernistyczny wygląd. Ergonomia w kuchni jest jednym z najważniejszych czynników użytku kuchennego, należy tak wykorzystać całą posiadaną powierzchnię, wszystkie elementy w sposób, do którego zostały stworzone.

To, co specyficzne dla kuchni włoskich, to sposób, w jaki się otwierają. Tu mamy do czynienia z zawiasami, które wykonane są w sposób bardzo precyzyjny. Ważne, by dostęp do mebli był łatwy a one same wykonane w sposób funkcjonalny. Często projekty kuchni wykorzystują nie tylko szafki pod ścianą. To również wymyślne formy, kształty, innowacyjne rozwiązania, jakie stanowią wyspy. Idealne dopasowanie formy do wystroju wnętrza. Idealne rozwiązania, gdy nie wiemy, gdzie ulokować kuchenkę, gdzie lodówkę czy zamrażarkę, a gdzie zlewozmywak. Bardzo modernistyczne rozwiązania wpływają na naszą wyobraźnię i pobudzają ją.